Bohater redukuje do zera
 • Czy wiesz, że
  ok. 160 kg
  zużywa Polak w ciągu każdego roku?
  Redukuj
  Przemyśle dwa razy swój zakup, czy nie lepiej wziąć 7 plasterków wędliny w papierze niż 7 plasterków w ogromnym plastikowym opakowaniu?
 • Czy wiesz, że
  zjadasz
  tyle mikroplastiku w tygodniu, że można by wyprodukować z tego kartę kredytową?!
  Przetwarzaj
  Recycling jest bardzo ważny, segreguj mądrze i często!
 • Czy wiesz, że
  20 ton Co2
  jest potrzebne, aby wyprodukować foliówkę?!
  Odmawiaj
  Siatka wielorazowego użytku pomieści nawet 17 kg zakupów.
 • Czy wiesz, że
  ok 9 mln
  jednorazowych kubków na kawę użyto w Polsce w 2020 roku?!
  Używaj ponownie
  Chwyć kubek wielorazowy Bądź eko i kawa dłużej utrzyma ciepło :)
  Dzierżawimy
  Naszą Ziemię
  od przyszłych
  pokoleń
  Będzie to hasło przewodnie
  naszych działań. Już teraz chcemy
  myśleć o przyszłości i zagwarantować
  ją naszym dzieciom.

  Żeby łatwiej zrozumieć ideę Zero Waste
  pokażemy Wam praktyki i dobre wzorce.
  A gdzie niby lepiej szukać jak nie wśród najbliższych?

  oto Zero Waste Naszej Rodziny!

  Pomożemy Ci zrozumieć, polubić i budować zdrowe nawyki zaczynając od małych kroków. Chcemy, aby Zero Waste zagościło w Naszych i Waszych domach. Celem Zero Waste jest eliminacja odpadów, minimalizm, ochrona środowiska, ale także oszczędność pieniędzy dla Ciebie i Twojej rodziny.

  Pokażemy, jak brać dobry przykład i wzorować się na działaniach naszych najbliższych, aby najprościej wytłumaczyć sześć kroków stylu życia Zero Waste. W imię hasła - Dzierżawimy Naszą Ziemię od przyszłych pokoleń.

  Głęboki wdech, zaczynamy! Zapach skoszonej trawy, smak truskawek zerwanych prosto z krzaka. Szklane opakowania z domowymi powidłami i ogórkami kiszonym w przydomowej piwniczce.

  Sprzedawcy odkładają na bok foliowe reklamówki? Utopia? Oszustwo? To Idea Zero Waste. Wcale nie musi być trudna. Jak zacząć? Małymi krokami podążaj za naturą, która podpowie ci co zrobić. Jak wykorzystać, żeby nie zmarnować. Pierwszy cel: zrezygnuj z jednorazówek i świadomie podejmuj wybór.

  Lodówka pusta? A kiedy podchodzi mama, to zawsze coś wyczaruje. Czy to mama jest wróżką? Czy pierwszą inicjatorką życia zero waste?

  Dzisiaj rosół, jutro pomidorowa, pyszny dżem z obitych jabłek, domowy koktajl ze wczorajszych truskawek, nalewki, przetwory. Ucz się od najlepszych. Mama w końcu to skarbnica wiedzy. Nie wyrzucaj, kombinuj, niech kreatywność Ciebie poniesie. Kilka przepisów: Przy okazji robienia szarlotki została sterta obierek. Nie wyrzucaj ich, tylko ugotuj kompot!

  TO JEST ZERO WASTE NASZEJ MAMY.

  Prawie nowe buty, a podeszwa już rozklejona?

  Nie wyrzucaj, napraw, zszyj, zlutuj. Daj drugie życie przedmiotom. Czasami wystarczy klej, kawałek taśmy i jak nowe! Zastanów się.

  Tata specjalista od wytrawnych potraw kupuje tylko sprawdzone produkty w naszych sklepach - lepiej kupić z lady niż w plastikowym opakowaniu. Jak mawiał znany i lubiany kucharz - wędliny kupuj w kawałku (plasterki szybciej wysychają) i unikaj krojonego chleba z tego samego powodu.

  ZERO WASTE NASZEGO TATY.

  Zabierając swoje pociechy na zakupy, daj dobry przykład. Nie pakuj owoców i warzyw w foliowe opakowania. Skorzystaj z siatek wielorazowego użytku. Mamy takie siatki w naszych sklepach. Popatrz jakie ładne :) Zapytaj czy są już w Twoim sklepie. A rysunki i artystyczne dzieła, niech powstają na drugiej stronie wykresów i planów mamy i taty. Na pewno się nie obrażą o prawdziwe dzieło, a galerię sztuki na lodówce trzeba zapełnić :)

  To jest właśnie
  ZERO WASTE NASZYCH DZIECI.

  Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia swojej babci.

  Rano do sklepu po ulubioną wędlinę wnusi. Włoszczyzna na rosół wybrana doświadczonymi dłońmi. Kurczak i kaczka zakupiona na drugim końcu miasta?A to wszystko przed 9:00 i do tego na rowerze?!

  Jak bohater w pelerynie - babcia.
  Przemierza trasę w poszukiwaniu produktów idealnych na niedzielny obiad. Wskocz na rower dla zdrowia. Kupuj u Swojskich. Swoi są najlepsi!

  ZERO WASTE NASZEJ BABCI!

  dowiedz się więcej
  na naszych Fanpage’ach
  Droga, którą warto ruszyć wcale nie jest taka trudna. Wystarczy postawić pierwszy krok.
  Może zacznij od Siatki Wielorazowego użytku. Zapytaj o nią w najbliższym sklepie.